Serwis instalacji basenowych

Serwis zjeżdżalni wodnych

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom związanym z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa użytkownikom Waszego obiektu, pragniemy zaoferować profesjonalną ocenę stanu technicznego zjeżdżalni wodnych.

Oferta dotyczy okresowych przeglądów technicznych zjeżdżalni wodnych. Oferowane przeglądy mają na celu sprawdzenie stanu technicznego zjeżdżalni w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania. Pozwalają na usunięcie ewentualnych drobnych usterek, które w późniejszym czasie mogą skutkować poważniejszymi uszkodzeniami uniemożliwiającymi użytkowanie zjeżdżalni generując większe koszty naprawy.

W trosce o bezpieczeństwo klientów zarządcy pływalni powinni zlecać przeglądy okresowo. Zalecane jest wykonywanie przeglądów co 6 miesięcy dla zjeżdżalni użytkowanych przez cały rok (kryte pływalnie) oraz raz na rok przed sezonem dla zjeżdżalni użytkowanych okresowo (baseny i kąpieliska otwarte).

Odpowiednio wcześnie zlecony serwis pozwoli, w razie stwierdzenia zagrożeń dla bezpieczeństwa użytkowników, przygotować się finansowo i organizacyjnie do poważniejszych napraw (np. usuwania skutków osmozy). Związane to jest z koniecznością czasowego wyłączenia z użytkowania nie tylko zjeżdżalni ale również całej hali basenowej.

Oferujemy:

 1. Podstawowy przegląd zjeżdżalni obejmujący:
  • wizualny przegląd stalowej konstrukcji wsporczej, sprawdzenie stanu wszystkich połączeń śrubowych i ewentualna ich regulacja oraz ocena stanu powłok malarskich,
  • przegląd wszystkich elementów ślizgu zjeżdżalni pod kątem uszkodzeń mechanicznych oraz szczelności,
  • usunięcie ewentualnych nieszczelności ślizgu i uzupełnienie połączeń,
  • naprawa drobnych uszkodzeń ślizgu (odpryski, pęknięcia, drobne zarysowania),
  • kontrola systemu sygnalizacji start-stop,
  • sporządzenie protokołu z przeglądu dopuszczającego do użytku zjeżdżalnię
 2. Rozszerzony przegląd (zalecany przy zjeżdżalniach użytkowanych powyżej 5 lat), który obejmuje:
  • wszystkie prace wymienione w przeglądzie podstawowym,
  • wykonanie polerowania i woskowania całej długości ślizgu zjeżdżalni wodnej

Zjeżdzalnia Zjeżdzalnia Zjeżdzalnia

Serwis filtrów basenowych

Oferujemy usługi związane z obsługą techniczną instalacji basenowych. W związku z wzrostem ilości uszkodzeń filtrów poliestrowych, opracowaliśmy technologię ich naprawy. Uszkodzenie filtrów do tej pory zawsze łączyło się i z ich kosztowną wymianą, a ze względu na ich pokaźne rozmiary wymiana niejednokrotnie wymagała rozbiórki fragmentów ścian w celu przygotowania trasy transportowej.

Obecnie możliwa jest skuteczna naprawa filtrów z zastosowaniem specjalistycznych odmian żywic poliestrowych, z dodatkami uniemożliwiającymi hydrofilność nowej powłoki.

Największe zagrożenie dla filtrów poliestrowych stanowi tzw. zjawisko osmozy.
Osmoza - czym tak naprawdę jest - z punktu widzenia nauki jest zjawiskiem przenikania wody poprzez półprzepuszczalną błonę którą jest warstwa żelkotu do wewnątrz struktury degradując powoli laminat z którego zbudowany jest korpus filtra.

Świadczymy usługi w zakresie:

 • naprawy struktury filtrów zdegradowanych zjawiskiem osmozy,
 • naprawy uszkodzeń mechanicznych dennicy i przyłączy,
 • drobnych napraw powłoki filtrów,
 • oceny stanu technicznego filtrów,
 • gwarancja 12 m-cy.

Jak rozpoznać objawy osmozy?
Pierwsze objawy osmozy można ocenić, obserwując powłokę żelkotową filtra. Jeżeli pojawią się na niej pęcherzyki wypełnione cieczą o kwaśnym zapachu i galaretowatej konsystencji, można być pewnym, że proces ten już się zaczął. Początkowo pęcherzyki są niewielkie, ale szybko mogą się powiększać, tworzyć siatkę pajęczyny rozrastającą się z czasem nawet na wielkość dłoni! Jednakże nie wszystkie małe pęcherzyki, które często obserwujemy na laminacie, oznaczają to najgorsze... Mogą to być bowiem pęcherzyki powietrza powstałe w wyniku błędów procesu technologicznego.

Filtr przed naprawą Filtr przed naprawą Filtr po naprawie Filtr po naprawie